Przejdź do głównej zawartości

Remigiusz Mróz - W kręgach władzy - Wotum nieufności i Większość bezwzględna (premiera)

Kochani,
dzisiaj przychodzę do Was z polityczną serią Remigiusza Mroza. 
W pierwszym tomie - Wotum nieufności, marszałek sejmu, Daria Seyda, budzi się w pokoju hotelowym, nie pamiętając, jak się w nim znalazła ani co się z nią działo przez ostatnich dziesięć godzin. Tymczasem Patryk Hauer, wschodząca gwiazda prawicy, podczas prac komisji śledczej odkrywa polityczny spisek sięgający najistotniejszych osób w kręgach władzy. Seyda i Hauer znajdują się po przeciwnych stronach sceny politycznej. Dzieli ich wszystko, ale połączy jedna sprawa…

" Kto ma wiedzę, nie musi przewidywać. Kto przewiduje, wiedzy nie posiada."

Powiem Wam szczerze, że bardzo męczyłam się z pierwszym tomem tej serii. Książka mi się okropnie dłużyła, a akcja do połowy książki nie chciała się rozwinąć. Uważam, że to jest najsłabsza książka Remigiusza Mroza jaką d tej pory przeczytałam, a muszę się przyznać, że przeczytałam ich już całkiem sporo i jestem wielką fanką tego autora. Tak jak napisałam wcześniej, do połowy książki akcja toczyła się mozolnie i w sumie nudno. Mimo wszystko przebrnęłam przez to i powiem Wam... opłacało się. Książka skończyła się na tyle dobrze, że narobiła mi apetytu na kolejny tom.

Nie ukrywam, że sięgając po "Większość bezwzględną" miałam wątpliwości i obawy czy Remigiusz Mróz spełni oczekiwania czytelników i zaskoczy tak jak robił to do tej w innych książkach. Jednak nie rozczarowałam się, książka jest naprawdę świetna i tak jak nas autor przyzwyczaił emocje zaczynają się już od pierwszej kartki i z każdą kolejną jest ich coraz więcej.

W kręgach władzy trwa kryzys. Po skandalu z udziałem premiera, parlament nie zdołał uchwalić wotum nieufności, a polityk, który miał przejąć władzę, znalazł się w szpitalu. Prognozy zarówno dla niego, jak i dla kraju, nie są dobre. Sytuację pogarsza fakt, że niedługo przed mającym odbyć się w Polsce międzynarodowym szczytem, do służb specjalnych dociera informacja o możliwym zamachu. Prezydent Daria Seyda traktuje ostrzeżenia wywiadu jako realną groźbę, ale ma pewne wątpliwości – doniesienia bowiem pochodzą nie od sojusznika, a przeciwnika na arenie międzynarodowej. W dodatku ktoś z otoczenia głowy państwa zaczyna sabotować prezydenturę Seydy…

W mojej głowie układał się już romans Seydy i Hauera, ale Remigiusz Mróz jest jak Georg R.R. Martin i nie pozwala przyzwyczajać się do ulubionych bohaterów. 😒 Z niecierpliwością jednak czekam na trzeci tom czyli "Władzę absolutną" :)

Co jeszcze do samego wydania książki... nie wiem jak Wy, ale ja bardzo zwracam uwagi na różnego rodzaju błędy i literówki. Tutaj było tego dużo, mimo wszystko - książkę pochłonęłam w 2 dni ! :)

Mimo, iż w którymś z wywiadów Remigiusz Mróz powiedział, że nie należy się doszukiwać jakiś porównań to powiem Wam, że jako osoba, która gdzieś w tej polityce sobie jest naprawdę widzę duże podobieństwo. Ktoś to czyta może sobie pomyśleć, że to tylko książka, ale rzeczywiście... politycy tylko w telewizji skaczą sobie do gardeł, za to w kuluarach jest to trochę inaczej. :)
Komentarze

  1. A mi się pierwsza część całkiem podobała, druga czeka jeszcze na półce, więc zobaczymy:)
    https://slonecznastronazycia.wordpress.com/

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Seria z Komisarzem Forstem - Remigiusz Mróz

W tej książce Remigiusz Mróz zawarł tyle bliskich mi rzeczy... Polskie Tatry - które kocham. Od dziecka jeżdżę do Zakopanego i przecieram po raz setny te same szlaki i nigdy mnie nie nudzą. Uniwersytet Rzeszowski - na którym studiowałam, spędziłam najpiękniejsze lata swojej edukacji i młodości i ludobójstwo na Wołyniu, w związku z tym, iż mieszkam niedaleko historia ta nie jest mi obca.

Akcja książki oczywiście zaczyna się już w pierwszym zdaniu ❤ turyści znajdują zwłoki mężczyzny zawieszone na krzyżu, a morderca nie zostawia żadnych śladów prócz monety. Śledztwo prowadzi komisarz Wiktor Forst wraz z dziennikarką Olgą Szrebską, które doprowadza ich do mrocznych odkryć z przeszłości. Tempo akcji w "Ekspozycji" jest zawrotne. Morderca poza trupami pozostawia zagadki, a ich źródła sięgają daleko w przeszłość. Niestety... morderca zawsze jest o krok przed jego przeciwnikami.  Mówi się, że winy z przeszłości zawsze wracają, tak jest i tym razem. Pierwsza część kończy się ocz…

Pozwól, że Ci opowiem... bajki, które nauczyły mnie jak żyć.

"Twoją wartość może oszacować tylko prawdziwy ekspert. Dlaczego wymagasz od życia, aby twą prawdziwą wartość odkrył obojętnie kto?"
Opisując tę książkę nawet nie wiem od czego zacząć... Może najlepiej od początku. Książka ta pojawiła się w moim życiu w bardzo trudnym momencie. Życiowy zakręt... Wtedy jeszcze koleżanka powiedziała mi - przeczytaj, pomoże Ci, inaczej będziesz postrzegała świat i będziesz się śmiała z tego czym się teraz martwisz. Dodała jeszcze - ta książka jest taką trochę Biblią. Pomyślałam... weź nie przeginaj i nie przesadzaj, wiesz do czego porównujesz?! 
Zaczęłam czytać... każdej stronie robiłam zdjęcie, każdemu akapitowi, żeby nie zapomnieć zrobić notatek. Po każdym rozdziale dzwoniłam do niej ze słowami "dziękuję!" Pozwól, że Ci opowiem... to zbiór historii, przypowieści, bajek, anegdot pochodzących z różnych stron świata i różnych tradycji: hinduskiej, żydowskiej, buddyjskiej, chrześcijańskiej mający na celu lepsze poznanie i zrozumienie siebie…